Za nami manewry w Koszarach Pierwoszyńskich...

2019-05-28

Za nami manewry w Koszarach Pierwoszyńskich, czyli Pierwszy Przełajowy Bieg z Przeszkodami. Nowy wspólny projekt Urzędu Gminy Kosakowo oraz ICC-TIME, którego pomysłodawczynią była kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo- Pani Anna Padee.

Organizatorzy przewidzieli 150 pakietów, które rozeszły się w bardzo szybkim tempie (niespełna tydzień). Uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup po 25 osób, które startowały co 15 min. Na 4 km trasie do pokonania było łącznie 15 przeszkód: bieg z oponami, pajęczyna z lin, zadymiony bunkier, ścieżka z opon, płotki, wzniesienia, błoto i wiele innych.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach. W kategorii mężczyzn najlepsi okazali się Ireneusz Sywanycz z Gdańska (15:00), Paweł Cybula (15:46) oraz Mariusz Kamiński (15:48). Wśród kobiet wygrała Kinga Tomaszewska (17:56) przed Anną Jagodą (19:59) oraz Wioleta Syldatk (20:30). Dodatkowo przeprowadzona została klasyfikacja mieszkańców Gminy Kosakowo. Warto zaznaczyć, że 2 i 3 miejsce w klasyfikacji mężczyzn Open zajęli mieszkańcy Gminy Kosakowo. Ze względu na to, że nagrody nie powielały się, klasyfikacja wyglądała następująco:

Mężczyźni:

Marcin Pustówka, Andrzej Nowak oraz Krzysztof Filip.

Kobiety:

Katarzyna Gogulska-Nowak, Sylwia Cze-Ga oraz Agata Kochanek.

Na mecie na każdego czekał piękny medal. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z biegu, trasy oraz zapowiedzieli swoją obecność na kolejnej edycji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i świetną zabawę!

Specjalne podziękowania dla  Urzędu Gminy Kosakowo oraz Pani Anny Padee za możliwość uczestniczenia w tym projekcie.

Widzimy się za miesiąc na Magicznej Sztafecie w Zaklętym Zamku!